Mesaj gönder
Evde >
Haberler
> Company News About Pazar büyüklüğü ve talep

Pazar büyüklüğü ve talep

2021-08-24

Son şirket haberleri Pazar büyüklüğü ve talep

Hızlı büyüme: Ortalama yurt içi ikinci el araç işlem fiyatı genel olarak yükselişte, 2018'de 62.300 yuan/araç değerine ulaştı. İşlem ölçeği açısından bakıldığında, 2012'den 2018'e 7 yılda ve 7 yıllık dönemde 3.68 kat arttı. bileşik büyüme oranı %20,47'ye ulaştı.

 

Büyük pazar: Çin'in komşu "BDT" ve Güneydoğu Asya'da ikinci el otomobil ithalatına büyük talep var.Yerli ikinci el otomobil işlemlerinin %10'u baz alınarak, her yıl ortalama 60.000 yuan fiyatla yaklaşık 1.4 milyon araç ihraç edilmekte ve 84 milyar yuan ihracat değeri olacaktır.

 

Büyük potansiyel: Güneydoğu Asya, Orta Asya, Rusya, Doğu Avrupa, Afrika, Güney Amerika ve Çin çevresindeki diğer ülkelerin tümü, yabancı ikinci el otomobil ithalatına izin veriyor ve büyük talep var.Afrika, Güneydoğu Asya ve Rusya'ya ikinci el otomobil ihracatı talebinin 2021'de 200 milyara ulaşacağı tahmin ediliyor. Yuan, 130 milyar yuan, 50 milyar yuan.

 

Gelişmekte olan ülkelerdeki otobüs yolcu taşımacılığı ve taksi işletim sistemlerinin çoğu, tecrübesi, yönetimi, satış sonrası hizmeti ve düşük kullanım oranı olmayan diğer ülkeler tarafından bağışlanmaktadır. ithalat yapmakta ve büyük miktarlarda talep etmektedir.Ancak, yeni arabaların fiyatı yüksektir ve ikinci el arabaların satın alma erişimi yoktur.Arz ve talep arasındaki çelişki keskindir.Örnek olarak bazı ülkeleri ele alalım: %95'i ithal ikinci el arabalar ve sadece %5'i ithal ediliyor.Yeni otomobil ithalatı.Gelişmekte olan ülke ve bölgelerdeki otomobillere yönelik küresel talep 100 milyar ABD dolarına ulaşabilir ve ikinci el otomobil ithalat pazarına olan talep %60-80;bunların arasında, "Kuşak ve Yol" üzerindeki ülkeler ana kısmı oluşturuyor ve çoğu şehir ve Çin solak.Araba sayısı ve binlerce araba az ve uygun maliyetli ikinci el arabalara güçlü bir talep var.

 

Ve dünyanın en büyük otomobil sahipliği (270 milyon araç) olarak Çin, denizaşırı tüketicilerin seçebileceği zengin bir kullanılmış otomobil kaynağına sahip.

 

hakkında en son şirket haberleri Pazar büyüklüğü ve talep  0